TİAD’ın desteklemekte olduğu ve katılımcı olarak da sektör temsilcilerini ağırlayacağı 12. Kalite Kontrol, Otomotiv, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı, 4-7 Ekim 2023 tarihlerinde İStanbul Fuar Merkezi 10. Salon’da gerçekleşecek.

Konu başlığı anlamında, dünyada sayılı yapılan fuarlar arasında yer alan Kalite Fuarı, 12’nci kez sektör liderleri ile bir araya geliyor. Hayatımızın her alanında kullanılan eşyalar, araç ve gereçler üretim sürecinin her aşamasında kontrol ediliyor ve raporlanıyor. Ülkemiz sanayisinde büyük gelişmeler ve yatırımlar var. Kalite Fuarı birçok konusuyla sanayinin ilerlemesinde önem arz ediyor. Bundan dolayı, alanında dünyada sayılı yapılan fuarların arasında yer alan Kalite Fuarı 2006 yılından beri Türkiye’de uluslararası düzeyde düzenleniyor.

Geçen yıl, pandemiden sonra gerçekleşen fuar, katılımcı ve ziyaretçi açısından yoğun geçti. 2023 yılının da aynı geçeceği öngörülüyor. 2006 yılında ilki düzenlenen Kalite Fuarı; kontrol, otomotiv test ekipmanları, metroloji ve endüstriyel yazılım konularını içeriyor. Ayrıca ülkemizde hız kazanan konulardan havacılık ve savunma sanayi ile ilgili makine ve ekipmanlar da fuarın ana başlıkları altında yer almakta. Fuar, sanayide üretimin var olduğu her konuda, kontrol ve ölçümün yapılacağı her alanı içerdiği için imalat sanayinin tüm kesimlerini ilgilendiriyor.

Fuarı ziyaret etmek için giriş bileti https://www.kalitefuari.com/fuar-davetiyesi/ adresinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Fuar, 2024 yılında 9-12 Ekim 2024 tarihlerinde gerçekleşecek.