TİAD Akademi

Ülkeler Arasında Yaşanan Rekabette Ülkemiz İçin Gerekli Olan nitelikli yetişkin insan gücünün oluşmasına katkıda bulunmak ve bu bağlamda başta dernek üyelerinden oluşan tüm imalat sektörünün talep ettiği nitelikli teknik eleman ihtiyacının karşılanmasına destek olmak amacıyla TİAD’ın deneyimi ve güvencesi altında “TİAD AKADEMİ Uygulamalı ve Mesleki Eğitim Merkezi” kurulmuştur.

TİAD AKADEMİ, Türk sanayisinde CNC sistemlerinin kullanımı, tasarım ve imalat sürecinin iyileştirilmesi amacıyla nitelikli teknik eleman yetiştirerek üretim sektöründe kullanılan takım tezgahlarının daha verimli çalıştırılmasının sağlanması, firmaların üretim kapasitelerinin artırılması ve iş süreci maliyetlerinin azaltılması amacıyla eğitim ve danışmanlık alanlarında faaliyet göstermektedir.

TİAD Üyelerinin Bilgi ve Deneyim Birikimini Arkasına Alan TİAD AKADEMİ Uygulamalı ve Mesleki Eğitim Merkezi; bu avantajından dolayı aynı eğitimleri veren benzer kurumlardan farklı olarak, ülkemizin daha çok üreten bir ülke haline gelmesi için kar amacı gütmeden, yalnızca maliyetlerini karşılamak suretiyle CNC torna, CNC işleme merkezi, CAD/CAM, endüstriyel robot programlama, 3D yazıcı kullanımı, vb. uygulamalı eğitimler vermektedir.

Akademik eğitim almış, sektörün içinden gelen, ne istediğini iyi bilen, uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizden alacağınız eğitimler, sizlere tasarım ve imalat alanında ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve beceriyi kazandıracaktır.

Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) tarafından 2007 yılında kurulan TİAD AKADEMİ hakkında detaylı bilgi almak, üye olmak ve eğitimlere ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.