Open Design İstanbul

OPEN DESIGN İSTANBUL

“Açık Kaynak Tasarım Merkezi ve İşbirliği Platformu Projesi” İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) 2021 Yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı altında desteklenmekte olup;  TİAD tarafından yürütülmektedir.

Proje, TİAD’ın tescilli markası olan “Open Design İstanbul” ismi altında sürdürülmektedir. Proje kapsamında kurulan ortak kullanımlı tasarım merkezi ve Tasarımcı-Sanayi Küresel İşbirliği Portalı ile katma değerli üretimin başlangıç noktası olan endüstriyel tasarım ile mühendislik tasarımını tüm sanayi alanlarına yaymak ve ürünlerde “Designed in Türkiye” hedefiyle kurgulananmaktadır. Proje ile endüstriyel tasarım, imalat sanayinde yeşil üretim, sürdürülebilir ekonomi, otomasyon, Endüstri 4.0 uygulamaları ile tasarımda da ülkemizin dünyada ön plana çıkmasına destek sağlanması hedefleniyor.

 

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Açık Kaynak Tasarım Merkezi ve İşbirliği Platformu Projesi (Open Design İstanbul) kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk TİAD’a aittir.

Verified by MonsterInsights