Başkan Fatih Varlık, 21. TİAD Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeledi.
Varlık: “Sektörümüzü, hak ettiği noktaya taşıyana kadar durmaksızın çalışacağız.”

Sanayide ana imalat aracı olarak kullanılan ve “makineleri yapan makineler” olarak tanımlanan takım tezgahları sektörünün çatı kuruluşu TİAD, 21’nci Olağan Genel Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Dernek faaliyetlerinin, gelecek hedeflerinin paylaşıldığı ve yönetim kurulu seçimlerinin
yapıldığı genel kurulda TİAD, oy birliğiyle TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Varlık ile yola devam etme karar aldı.


Fatih Varlık, yaptığı konuşmada “Her platformda sektörümüzün sorunlarını anlattık, sesi olduk. Bundan sonraki dönemde de sektörümüzü, hak ettiği noktaya taşıyana kadar durmaksızın çalışacağız” dedi.


Takım tezgahları sektörünün çatı kuruluşu Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), gerçekleştirdiği 21’nci Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda 22’nci dönemde görev alacak yeni yönetim kurulunu seçti. TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Varlık yeni dönemde de derneğin Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve devam edecek.


“Sektörümüzü her zaman bir adım ileri taşıdık” Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fatih Varlık, “Takım tezgahları sektörü olarak Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan kritik sektörleri bünyemizde barındırıyoruz. Dernek olarak sektörlerin, ülke ekonomisinin ve ihracatın gelişimi için önemli bir misyonumuz olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda bulunduğumuz her ortamda sektörümüzün sorunlarının çözülmesi adına adımlar attık. Toplantılar, webinarlar, fuarlar düzenleyerek sektörümüzü her zaman bir adım ileri taşıdık. Resmi ziyaretlerimizle kamunun sektör sorunlarımızdan
haberdar olmasını sağladık. İletişim çalışmalarımızla kamuoyunda sektörümüz adına farkındalık yarattık. Tüm bu çalışmalarımızla sektörümüz adına son derece başarılı sonuçlar elde ettik. Yeni dönemde de çalışmalarımızı hızlandıracağız. Gerek sektör temsilcilerimiz gerek kamunun, sektörümüzün ilerlemesi adına atması gereken adımlarda her zaman üzerimize düşeni yapacağız. En büyüğünden en küçüğüne kadar sektör temsilcilerimizin sorunlarını masaya yatırmaya, kamu ve sektörü ortak noktada buluşturmaya devam edeceğiz. Sektörümüzü teknoloji, çevre, otomasyon ve insan kaynağı başta olmak üzere birçok konuda standartların çok üzerine çıkaracak tüm adımları üyelerimizle birlikte atacağız” diye konuştu.


Olağan genel kurulda ayrıca Murat Akyüz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Barış Güleryüz Yönetim Kurulu Sayman Üyesi oldu.
Mustafa Kızılcık, Cem Şirolu, Nihan Dirin ve M. Tarkan Demiral TİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.