TİAD’ın Sektörün Gelişimi için İş Birliği Yaptığı ve katılımcı olarak yer alacağı EuroBLECH Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı 22-25 Ekim 2024’te Hannover-Almanya’da

Sac levha işleme sektörüne dünya çapında damgasını vuran en önemli etkinliğe bu yıl yoğun katılım ve ziyaretçi bekleniyor. Dokuz hol ve 90 bin metre kareden fazla bir alanda gerçekleşecek fuar, sac levha işleme teknolojisi kapsamındaki yeni ürün ve teknolojileri tek platformda bir arada görebilmek için benzersiz bir fırsat sunuyor. Bu yılın yeniliklerinden ‘Ziyaretçilere Rehberli Tur’, üretimi ve verimliliği artırmaya yönelik üretkenlik çözümleri içinde en önemlilerini tanıtacak.

Fuar hakkında ayrıntılı bilgi, katılım ve ziyaretçi bileti için www.euroblech.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

22-25 Ekim 2024 tarihlerinde gerçekleşecek 27. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı EuroBLECH, Almanya’nın Hannover şehrindeki fuar alanında kapılarını açıyor. Sac levha işleme alanında dünyanın en büyük fuarı olan bu etkinlik, 15 ayrı teknoloji sektöründe bütün tedarik zincirini kapsayacak. Ziyaretçiler, etkileyici boyutlarda canlı demolar ve dünya prömiyerlerine tanık olacak. Bu da onlara, kendi üretim süreçlerine özel teknoloji çözümlerinin getireceği avantajları ve kazanımları keşfetme, değerlendirme ve tartışma fırsatı sunacak.

EuroBLECH 2024, dünyanın en büyük fuar alanı olan Hannover Fuar Merkezi’nde 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 26 ve 27 numaralı salonlarda düzenlenecek. Fuara katılanların %60’tan fazlası Almanya dışından. Bu da gösteriyor ki fuar, sac levha işleme sektörünün global ölçekte ekonomide taşıdığı önemi yansıtıyor. Almanya dışında başlıca katılımcı ülkeler Türkiye, İtalya, Çin, İspanya, Hollanda, İsviçre, Tayvan, Belçika, Avusturya, Fransa ve ABD.

Fuar alanından canlı: Akıllı makineler, araçlar ve IT çözümleri

EuroBLECH, yenilikçi makineleri canlı olarak izlemek için sayısız fırsat sunacak. Katılımcılar, mümkün olan en geniş teknik tedarikçi yelpazesini sunacak. Fuar sac levha, boru, profil, ayrıca plastik hibritlerin işlenmesi ve diğer ilgili uygulamaların hepsini kapsıyor.

Fuarda sergilenecek ürün grupları: Kesme ve bükme presleri, CNC punch tezgahları, kesme/delme/şekillendirme işlemleri için pres frenleri ve diğer makine ve ekipmanları; kenet makineleri, kaynak ve sabitleme makineleri, yüzey işleme ve kaplama sistemleri, proses kontrolü ve kalite güvencesi, makine elemanları ve yardımcı ekipmanları, CAD/CAM/CIM yazılımları, depo ve fabrika ekipmanı, malzeme geri kazanımı ve çok daha fazlası.

2024’ün yeniliği: Ziyaretçilere Rehberli Tur

Ziyaretçiler, uzman ellerde özenle hazırlanmış turlara katılabilecekler. EuroBLECH’in bu yıl için benimsediği mottoda, yani “The Power of Productivity” sözünde ifadesini bulan bir başka konu: Organize ziyaretçi deneyimlerinin odak noktası hep üretkenlik artıran teknolojiler olacak. Turlar her durak yerinde 10 dakikalık sunumlar ve ardından kısa bir soru-cevap bölümü içeriyor. İki seçenekten biri tercih edilebilecek:

1. Tur: “Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT)” kapsamında büyük veri, uzaktan kontrol ve analiz, kestirimci bakım, üretim izleme ve parça bulma gibi konular yer alıyor. Katılımcılar; genel olarak üretkenlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından daha iyiye gitmelerini sağlayacak şekilde üretimlerini planlama, optimize etme ve izleme süreçlerinde kullanabilecekleri çeşitli ürün, araç ve yazılımları keşfedecek.

2. Tur: “Verimli Üretim İçin Otomasyon ve Robotik” entegre, takviye olarak bağımlı veya bağımsız otomasyon ve robotik sistemlerinin ufak kümeler hâlinde bile olsa üretim operasyonlarını düzene koyarak nasıl daha fazla sürdürülebilirlik ve üretkenlik sağlayacağını gösteriyor. Bunlar elleçleme, ayıklama, konveyör bant, depolama ve istifleme sistemleri olarak işlev gören robotlar, kobotlar ve otonom mobil robotlar (AMR) olabilir.

Ziyaretçilere Rehberli Tur için nasıl rezervasyon yaptırabileceğiniz konusunda daha ayrıntılı bilgi, fuar yaklaşırken EuroBLECH web sitesinde yayımlanacak.

Değerli görüşler için EuroBLECH 2024 Konuşmacı Forumu

Fuar standlarında sergilenecek yeniliklerin ve sayısız canlı demonun yanı sıra katılımcılar, büyük ilgi gören EuroBLECH 2024 Konuşmacı Forumu’nu izleyebilir. Tamamen bu etkinliğe ayrılmış iki farklı salonda uzmanların konuşmalarını ve panel tartışmalarını dinlemek mümkün. Dört fuar gününün tamamında düzenlenecek olan oturumlar, en yeni projeler ile ürün geliştirme çalışmaları hakkında bilgi sağlamanın yanında çok değerli profesyonel ilişkiler geliştirmek ve aynı sektörden kişilerle anlamlı fikir alışverişlerinde bulunmak için de bir fırsat. Konuşma programı fuar yaklaşırken yayımlanacak.

Teknik mükemmellik için EuroBLECH 2024 Endüstri Ödülleri

Prestijli EuroBLECH Endüstri Ödülleri EuroBLECH 2024’te yeniden verilecek. Böylece çeşitli kategorilerde en yenilikçi ürünler, çözümler ve dijitalleştirme konseptleri hak ettikleri şekilde takdir görmüş olacak. Kazananlar, 2024 sonbaharından itibaren endüstri profesyonellerinin internet üzerinden verdiği oylarla seçilecek ve fuarda ödüllerine kavuşacak. Fuar için yapılan hazırlıklar kapsamında daha fazla ayrıntı sunulacak.