Üye olacak firmanın, Dernek Tüzüğü hükümlerine göre en az 3 yıldır faaliyette bulunması gerekmektedir. (Şirket devri veya dönüşümü var ise ilk kurulan şirketin kuruluş tarihi baz alınacaktır.) Eğer şirketin %51 ve üzerinde yabancı ortaklığı mevcut ise 3 yıllık faaliyet geçmişi aranmaz.

 

http://www.tiad.org/uyelik-basvurusu internet sayfasında bulunan dokümanların ıslak imzalı halleri ve aşağıda belirtilmiş olan gerekli evrakların TİAD’a ulaşmasını takiben “Süreç Adımları” başlığı altında belirtilmiş olduğu şekilde Üyelik ile ilgili işlemler başlayacaktır.

 

 “Referans Firma Bildirim Formu” ile TİAD’ın aktif üyelerinden en az iki tanesinden (Yönetim Kurulu Üyeleri hariç) firmanız tarafından referans alınması gerekmektedir. Aktif TİAD üyelerine http://www.tiad.org/uyelik/tiad-uyeleri/  internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Süreç adımları;

 • Başvurunuz tüm TİAD üyelerine duyurulur ve üyeliğiniz konusunda itirazı olan üye/üyeler var ise gerekçesi ile birlikte 3 hafta içerisinde (Askı Süresi) bildirimlerin Derneğimize yazılı olarak yapılması beklenir.
 • Askı süresi sonucunda “Haysiyet Divanı ve Hakem Heyeti” sizin de müsait olduğunuz bir günde toplanır ve tanışma toplantısı yapılır.
 • Bu toplantıyı takip eden ilk “Yönetim Kurulu Toplantısı”nda üyeliğiniz ile ilgili karar verilir.
 • Üyeliğiniz Yönetim Kurulu Kararı ile onaylandıktan sonra 30 gün içerisinde 2015 yılı için belirlenmiş olan 4.000 TL’lik Üye Giriş Aidatı (Bir sefere mahsus) ve 1.250TL’lik Yıllık Üyelik Aidatı sizden talep edilir. Resmi yazı size iletildikten sonra 30 gün içerisinde ödemeleri yapmanız talep edilir. Ödemenin zamanında yapılmaması durumunda üyeliğiniz otomatik olarak düşecektir.

 

Gerekli Evraklar;

Temsil ve İlzama Yetkili Kişilerin,

 • İkametgah İlmühaberi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf

 

Tüzel Kişiliğin;

 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • Kuruluşa İlişkin Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi (İlk kuruluş, varsa devir/dönüşüm, ortaklık yapısı değişikliği ile ilgili olanların hepsi)
 • Bağlı Bulunduğu Oda Faaliyet Belgesi (Ticaret veya Sanayi Odası)
 • İmza Sirküleri

.

Hayır. TİAD’ın İstanbul dışında herhangi bir ofisi/temsilciliği bulunmamaktadır.

MAKTEK AVRASYA Takım Tezgahları, Metal-Sac İşleme Makinaları, Tutucular-Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM/PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

MAKTEK İZMİR Takım Tezgahları, Metal-Sac İşleme Makinaları, Tutucular-Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM/PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

BURSA ULUSLARARASI METAL İŞLEME Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı

 

KONYA ULUSLARARASI METAL İŞLEME Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme, Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri, Hidrolik ve Pnömatik Fuarı

 

KALİTE Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı

 

Talebinizi bilgi@ttmagazin.com e-posta adresine bildirmeniz durumunda dergi tarafınıza ücretsiz olarak ulaştırılacaktır.