TİAD 21. DÖNEM Yönetim Kurulu

Fatih Varlık / Yönetim Kurulu Başkanı (Yamazaki Mazak Türkiye Genel Müdürü)

1969 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Erkek Lisesi’nin ardından 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. CNC takım tezgahları sektöründe 28 yıllık servis ve satış tecrübesi olan Fatih Varlık, 2012’den bu yana Yamazaki Mazak Türkiye’nin Genel Müdürü.

 

Murat Akyüz / Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Ak Makina Yönetim Kurulu Başkanı)

1973’te İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Çavuş Koleji’nde tamamladı. 1992’de Brighton Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünden mezun oldu. 1981 yılından bu yana Ak Makina’da çalışıyor. Murat Akyüz, 2018’de şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı. TİAD’ın 20. Döneminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Akyüz, boş zamanlarında yemek yapıyor.

 

Barış Güleryüz / Yönetim Kurulu Sayman Üyesi  (Unitec Makine Yönetim Kurulu Başkanı)

1975’te İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitede Konstrüksiyon Anabilim Dalı’nda gerçekleştirdi. 1997’den sonra CNC sektöründe servis ve satış sorumlusu, kalıp uygulama mühendisi ve kalıp uygulama müdürlüğü gibi çeşitli kademelerde çalıştı. 2007 yılında Unitec Makine’yi kurdu. Güleryüz, serbest zamanlarında doğa sporlarıyla ilgilenip piyano çalıyor.

 

Nihan Dirin / Yönetim Kurulu Üyesi  (Dirinler Makina Yönetim Kurulu Üyesi)

8 Mart 1980’de İzmir’de doğdu. Özel Türk Koleji sonrasında 2005 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Üniversite sonrasında hemen çalışma hayatına atılan Dirin, profesyonel çalışma hayatı sırasında Yaşar Üniversitesi’nde MBA mastırını da tamamladı. 2009 yılında Dirinler Makina’da CNC grubunun başına geçen Nihan Dirin, “Drinns” markasının da yaratıcısı. Lisanslı yelkenci, mimik-beden dili uzmanı ve yaşam koçu olan Nihan Dirin, çalışma hayatına Dirinler Makina Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyor. Dirin, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) Meclis Üyesi. Kendisi aynı zamanda TİAD’ın ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi.

 

Tarkan Demiral / TİAD 21. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi (Demiral Makina Genel Müdürü)

1970’te İzmir’de doğdu. 1994 yılında 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu.  1996- 2005 yılları arasında CNC tezgah satışı ile ilgili çeşitli kademelerde görevler aldı. 2005 yılında Demiral makinayı kurdu. Firma bünyesinde 14 yıldır kesici takımlar ve aksesuarlarla ilgili çalışıyor. Tarkan Demiral, doğal yaşam ve permakültür ile ilgileniyor.

 

Cem Şirolu / Yönetim Kurulu Üyesi  (Yenasoft Yazılım Genel Müdürü)

1973’te Malatya’da doğdu. 1995 yılında Marmara Ünivetsitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde tamamladı. 1996 yılında Yenasoft Yazılım’ı kurdu. Cem Şirolu, serbest zamanlarında seyahat edip fotoğraflıyor; yemek yapıyor ve saz çalıyor.

 

Mustafa Kızılcık  / Yönetim Kurulu Üyesi (Bystronic Türkiye Genel Müdürü)

Tekirdağ Teknik Lisesi Makine Bölümü’nden sonra eğitimini İTÜ İşletme Mühendisliğinden mezun oldu. Yüksek lisansını New Jersey Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. 2008 yılından bu yana Bystronic Türkiye’de çalışıyor. Sac ve metal sektöründe 19 yıllık tecrübesi var. Kızılcık serbest zamanlarında seyahat etmeyi seviyor.