Desteklenen Fuarlar

 

Maktek Avrasya

Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makinaları, Tutucular - Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

Maktek İzmir

Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı

 

Bursa Endüstri Zirvesi

Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı

 

Konya Endüstri Zirvesi

Konya Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme, Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı

 

Kalite Fuarı

Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı

 

MAKTEK AVRASYA

 

Stratejik sektörler güçbirliği yaptı 2023 vizyonuna büyük adım atıldı.

TÜRKİYE’nin, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilmesi için, ihracatın 500 milyar dolara ve kişi başına gelirin 25 bin dolara çıkarılmasını öngören 2023 vizyonunun gerçekleştirilebilmesinde en stratejik sektörler olan makine imalatı ile takım tezgâhları sektörü, önemli bir işbirliğine imza attı. Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği'nin (MİB) devam eden işbirliğiyle makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı 2-7 Ekim 2018 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Teknolojik gelişme yoluyla sanayileşmeyi ve birçok sektörün rekabet yeteneğini doğrudan doğruya etkileme gücüne sahip olan makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhları üreticilerinin ulusal mesleki örgütleri önemli bir işbirliğine imza atarak Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı vermeye devam ediyor. Bu fuar, söz konusu stratejik sektörler arasındaki koordinasyonun ve inovatif işbirliklerinin gelişmesinin önemli bir aşaması olmaya devam edecek.

www.maktekfuari.com

 

 

MAKTEK İZMİR

Fuarcılık sektörünün lider firması TÜYAP tarafından, Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası’nın destekleriyle makine sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması olan MAKTEK İzmir 2017 - Takım Tezgahları, Metal - Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol - Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı, 4 – 7 Ekim 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir Gaziemir/İzmir’de gerçekleşecek.

Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhlarının ülkemizdeki en önemli üreticileri ve dünya markaları, MAKTEK İzmir 2017 Fuarı’nda bir araya gelecek. Fuarda, talaşlı imalat, metal - sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcılar yer alacak.

Ege Bölgesi’nin en büyük kenti İzmir, 8000 yıllık tarihiyle dünyanın en eski ve büyük şehirlerinden biri, kara ve deniz ticaret yollarının bir kavşağı olması ve stratejik konumu nedeniyle Türkiye'de ekonomik yaşamın önemli merkezlerindendir. Şehir aynı zamanda Ege Bölgesi’nin en büyük sanayi merkezidir. İl ülkemizin sanayi bakımından en gelişmiş dördüncü büyük kentidir. İl çapında 13 adet organize sanayi bölgesi aktif çalışırken ülke çapında yer alan tüm sanayi kuruluşlarının %13’ü bu ilde yer almaktadır.

Bu bilgiler ışığında TÜYAP, sektör ve bölgenin beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak bir fuarı daha hayata geçirme hazırlıklarını sürdürmektedir. Ülkemizin en önemli fuar alanı yatırımlarından biri olan Fuarİzmir’de en çağdaş olanaklar ve Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ile 4 – 7 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleşecek MAKTEK İzmir 2017 Fuarı’nın, tüm katılımcı ve ziyaretçilerine katma değer sağlayacak, uluslararası açılımlar getirecek bir platform olması ve tüm bölgeye hizmet etmesi planlanmaktadır.

 

Fuar ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki internet bağlantılarında yer alan broşürleri inceleyebilirsiniz.

Maktek İzmir Broşür - Türkçe

Maktek İzmir Broşür - İngilizce

www.izmirmaktekfuari.com

 

Bursa Endüstri Zirvesi

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı; Bursa Endüstri Zirvesi çatısı altında düzenlenmektedir. Söz konusu zirve 2016 yılında 25 ülkeden 512 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşmiş olup 44 ülkeden gelen 39.965 kişi tarafından ziyaret edilerek ekonomiye büyük katkı sağlamıştır.

Bu yıl 30 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları, 7 ayrı salonda 40 bin m2 alanda hazırlanmakta olup bu yıl da makine sektörünün dünyaya açılan kapısı olma özelliğini devam ettirmeyi hedeflemektedir.   Ziyarete açık olduğu 4 gün boyunca makine satışlarına yaptığı etki ile hem Bursa hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Fuarlarımız, hidrolikten pnömatiğe, sac işleme teknolojilerinden kalıp yan sanayisine, iş güvenliğinden makine otomasyonuna kadar geniş ürün grubu ile Ülkemizin en önemli buluşmalarından biri olarak dikkat çekmektedir.

30 Kasım - 3 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Bursa Endüstri Zirvesi Fuarında sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Ayrıntılı bilgi içinwww.bursametalisleme.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


 

Konya Endüstri Zirvesi

TÜYAP Konya Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, 6 ayrı salonda 66. 000m2 kapalı, 20.000m2 açık alan olmak üzere toplam 86.000m2’lik sergileme alanında,24 ülkeden 525  firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile hazırlanan Fuar’da 1546 marka ve 1500 den fazla makine görücüye çıktı. 4 gün boyunca 27 ülke ve 55 ilden gelen 47.258 ziyaretçiyi Konya’da Tüyap çatısı altında bir araya getirdi.

Anadolu’nun üretim üssü ve ülkemizin KOBİ Başkenti Konya’da 2017 yılında 14. kez gerçekleştirilen fuar, 6 ayrı salonda 66.000m2 sergileme alanında, 4 gün boyunca sektörün görkemli buluşmasına ev sahipliği yaptı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce markanın, binlerce, makine, malzeme, ekipman, donanım ve teknolojilerinin sergileneceği fuar, sadece Konya ve bölgesine değil ülke ekonomisine de olumlu katkılar sağlayacaktır.

www.konmakfuari.com

 

 

 

Kalite Fuarı

Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı

Kaliteli üretim yapmak isteyen firmalar için en önemli unsurlar olan ölçme ekipmanlarından, ölçü kalibrasyon sistemlerine ve koordinat ölçme makinelerine, kalite güvencesi veren firmalardan, labaratuar test ekipmanlarına kadar her türden ürünün bir arada sergileneceği tek fuardır. Bugüne kadar hep başka organizasyonların içinde yer alan Kalite Kontrol, Test Ekipmanları ve İlgili Yazılım firmaları Türkiye’de 9 yıldır sadece Kalite Fuarlarında tüketicileri ile buluşma fırsatı yakalıyor.

www.kalitefuari.com